Thu 12/8 20:00
Dáša Fon Fľaša (SK) • Samčo, brat dážďoviek (SK)

Dvojkoncert folk-punkového barda Dáši Fon Fľaši a zlobivého dítěte slovenské hudby Samča, brata dážďoviek. 

Dáša Fon Fľaša je jedním z těch muzikantů, kteří dokazují, že punk zdaleka nepotřebuje elektrické kytary. Vystačí si s akustickou kytarou, syrovým zpěvem, DIY přístupem a především s texty připomínajícími svou ironií třeba Františka Gellnera, s texty, které ale umí být i mile zasněné a poetické. Důležitý a sympatický je i fakt, že Dáša je schopen velké sebeironie a nebere vážně sebe ani svět, i když ho umí velmi trefně popisovat.


Manický, akustický i technologický, improvizující i konstruující, groteskní i výstižně kritický: to je Samčo, patrně nejdůležitější hudební rebel dnešního Slovenska, skrytý pod kloboukem muchomůrky. Samčova rekontextualizace dětství, náboženství, lo-fi písničkářství (projekt Pentagramček) anebo elektroniky odkrývá Samčovo vnitřní dítě, které fantaskně asociuje o zvířátkách, národnosti, politice nebo folklóru. Jeho hudba je plná field recordings, vydrancované popkultury, východoslovenského slangu a samplů předmětů denního použití. V roce 2015 Samčo na Slovensku získal Radio_Head Awards v kategorii experimentální hudba.koncert se bude konat na zahrádce Klubu 29 / v případě nepříznivého počasí uvnitř
vstup volný

Akce se koná v rámci projektů Textconnexion 2021 a Electroconnexion 2021, které jsou realizovány za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

www.facebook.com/dasafonflasa   
www.samcobratdazdoviek.bandcamp.comDáša Fon Fľaša (SK) • Samčo, brat dážďoviek (SK)

Programme of Divadlo 29

>
>