Tue 14/11 20:00
Collective Waves: Who What Hot

Performativní kontemplace nad putováním informace a podobou mýtů současnosti.

Kdo? My! Co? Co? Tssssss…název představení Who What Hot vzniká úvahou o hodnotě obsahu informace, který je nezřídka nahrazen čímkoliv s tzv. vysokou ,,shock value”, dá se prodat nebo slouží k jinému typu manipulace a nebo se dostává pod kůži dostatečně častým opakováním: mantra, afirmace, rituál. ,,Yes, we can!.” Realita virtuální povahy.

Jsme v síti vztahů, myšlenek, ve vrstvách různých přesvědčení a myšlenkových konceptů. Nakonec se zdá, že nic nemá jednu danou funkci ani jeden přesný význam. Nacházíme se v křížení a hybridizaci obsahů, kde hledáme svého hrdinu. Mýtus je mnohovýznamový tvar tvořený  vrstvami, opakuje a tak se stává reálnějším než realita. Data jsou dnes často zbavena širokého kontextu, použita pro jiný účel, než kterému měla sloužit původně a tvoří vrstevnaté novotvary. Žijeme dobrodružství v realitě nereálných příběhů?

Performance vznikla dialogem umělkyně, performerky a tanečnice Kateřiny Szymanské a light designérky a scénografky Judity Mejstříkové.

Pořádá Taje z.s. ve spolupráci s COK v rámci projektu Ostrovy v pohybu, který je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Pardubice. Projekt je podpořen: Studiem Alta, spolkem Taje, Divadlem 29, Ministerstvem kultury ČR a Státním fondem kultury ČR.

szymanskikaterina.wixsite.com/website
Vstupné 180 Kč (50 % sleva na studentské průkazy a ZTP)

Předprodej akce

Collective Waves: Who What Hot

Programme of Divadlo 29

>
>