July 2024
Calendar | Divadlo 29

Tue 22/9 20:00
Buchty a loutky & Arnošt Goldflam: Hrůza v Brně

Suprové poliši a betelná stori. Groteska z brněnského prostředí. 

Buchty a loutky
svým neobvyklým způsobem tvorby vytvářejí unikátní divadelní poetiku. Klasické tituly i vlastní autorskou tvorbu zpracovávají s nadhledem a nezaměnitelným humorem, s osobitým důrazem na výtvarnou stránku, komponovanou hudbu a živou zvukovou stopu (kombinace starých i nových loutek, harampádí, hraček a nejnovějších technologií). Od dob svého vzniku, kdy Buchty a loutky rozvířily vody českého loutkového divadla svými dnes již kultovními inscenacemi jednoznačně patří k divadelní špičce nejen v Čechách, ale i za hranicemi.

Tvůrčí tým Buchet a loutek v inscenaci Hrůza v Brně prokázal, že jejich tvorba stojící na zdánlivé nedbalosti, neschopnosti či amatérismu, je ve své podstatě naopak velmi pečlivě a přesně promyšlená a profesionální. BaL znovu potvrdily, že umí skvěle pracovat se zkratkou a symboly, dokáží vytvářet napětí kombinací loutek s využíváním detailů lidského těla, mistrně pracují s doslovností (např. mluví-li o tom, že finanční odměna bude dělat „tři klacky“, dají do prostoru kukátka skutečné tři klacky), zvládají nabízet „hladivý“ i černý humor a skrze něj se vyjadřovat k podstatným tématům dneška.

V inscenaci Hrůza v Brně přesně vystihli atmosféru Goldflamova textu a dokázali ji převést na jeviště a vytvořit funkční komedii se společensko-kritickým tónem o tom, že všechno je postavené na hlavu, na nic se nelze spolehnout, veškerenstvo (dokonce i Bůh) ztratilo smysl a svou pravdivost, ničemu a nikomu nelze věřit a největší gauneři mají navrch, přestože (nebo snad protože?) jsou to největší hlupáci. Spojení Goldflamova textu a pojetí Buchet a loutek bylo tedy šťastné a přineslo mnohovrstevnatý výsledek, tj. divácký zážitek.
 
(Z. Vojtíšková, Loutkář 3/2016)

Tam, gde je Caracas, muž jménem Pedrožil, prodával ananas, ánanás…
tam ta dááá dáááá, zločín se nevyplécí !!!!
tam ta dááá dáááá
Modrý fidulum těš se na porášku !!!!!
tam ta dááá dáááá
Bóch všechno vidí,furt ,furt....
tam ta dááá dáááá
A budeš z teho vypleštěné....
tam ta dááá dáááá
Si piš do p.........

Autor: Arnošt Goldflam
Výprava: Bára Čechová a Kateřina Housková
Režie: Vít Brukner a Buchty a loutky
Hudba: Buchty a loutky a světoví klasici
Hrají: Marek Bečka, Radek Beran, Zuzana Bruknerová, Vít Brukner
Světla a zvuk: Lukáš Valiska

Vhodné od 15 let.

www.buchtyaloutky.cz
vstupné: 140 Kč 

Předprodej akce

Pořádá Terra Madodaz.s.ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektuOstrovy v pohybu, kterýjerealizovánza podpory Ministerstva kultury ČRastatutárního města Pardubice.Buchty a loutky & Arnošt Goldflam: Hrůza v Brně

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2