Sun 15/5 15:00
Bardzo fajný den

Bardzo fajný den poprvé v Pardubicích představí pásmo animovaných filmů pro děti a českou premiéru romantického, hořkosladkého snímku Písně o lásce. 

15:00 Bardzo fajný dětem: Animované videoklipy k vážné hudbě
(1989-2005 / Polsko / 37 min.)
Pojďte se s námi skrze filmové plátno ponořit do světa velikánů vážné hudby. Uslyšíte skladby polských skladatelů Chopina, Moniuszka, ale také Mozarta či Bizeta ve vizuálně působivých animovaných videoklipech. Jazykově bezbariérové, věkově neomezené.

16:00 –18:00 Animační dílna v laboratoři Bujón
Během workshopu si děti vyzkouší, kam až sahají kouzla animace, experimentovat s tradičními i méně tradičními technikami i to, jak animovat na hudbu. Podmínkou účasti na je zhlédnutí předchozí projekce. Pro děti od 9 do 15 let, kapacita je omezena, registrace: brezinova@gmpardubice.cz.

20:00 Písně o lásce (Piosenki o miłosci, r. Tomasz Habowski / Polsko / české titulky / 2022 / 90 min.)
Hudební lovestory, režisérský debut Tomasze Habowského, který uvádíme v české premiéře.

On je zhýčkaný, sebejistý syn z varšavské umělecké rodiny. Ona je plachá, talentovaná dívka, co vyrostla na sídlišti maloměsta. On žije bezstarostný život plný večírků a velkých hudebních plánů. Ona pracuje za barem a skládá si písně do šuplíku. On touží po úspěchu a otcově uznání. Ona si svá přání netroufá ani vyslovit. Když se jejich dva světy protnou, nic jiného, než společná hudba a láska neexistuje. Co když úmysly jednoho z nich nejsou tak čisté? Jak vysoká je cena písní o lásce?V Klubu 29 budou během celého programu podávány tradiční polské delikatesy a speciální polské drinky. 

Organizátorem akce je spolek Popular z. s., který od roku 2013 popularizuje polskou kulturu. Stálým partnerem je Polský institut v Praze. Bardzo fajný den se koná za finanční podpory statutárního města Pardubice.

www.bardzofajny.cz

vstupné na projekce: 100 Kč (dospělí), 50 Kč (děti)  
vstupné na workshop: 50 Kč

Bardzo fajný den

Programme of Divadlo 29

>
>