July 2024
Calendar | Divadlo 29

Fri 11/6 17:00
Barbora Látalová, Tereza Říčanová: Kozí kraviny (polní verze) • TANEC PRAHA

Představení je pro děti od 5 let.

Jak tančí kráva? Inspirací inscenace je skutečná kráva Málina ilustrátorky Terezy Říčanové a touha Báry Látalové ocitnout se v jedné z Tereziných knížek. 

Kráva je obrovské zvíře, funící teplé tělo, kamarádka. Každodenní život s ní se stal pro Terezu natolik silným zážitkem, že jí už přestal štěteček a papír stačit, a postupně začaly s Bárou tančit divadlo o krávě a pro krávu. Vznikl tak duet autorek, dialog mezi zvířetem a člověkem, performerkami a publikem, výtvarnicí a tanečnicí. 

Tvorba: Tereza Říčanová, Barbora Látalová
Interpretace: Tereza Říčanová, Barbora Látalová /Helena Arenbergerová
Vizuální koncept: Tereza Říčanová
Zvuk: Petr Zábrodský
Light design: Pavel Havrda
Dramaturg: Eva Rosemarijn
Produkce: Lucia RačkováBarbora Látalová je tanečnice, choreografka a pedagožka, iniciátorka a spoluzakladatelka spolku Ostružina. Absolventka konzervatoře Duncan Centra se stáží na Hunter College of City University of New York. Jako taneční a pohybová lektorka působila na herecké fakultě vysoké školy HINT v Norsku. Jako interpret a tvůrce se podílela na mnoha českých i mezinárodních projektech. Dlouhodobě vede Dětské studio divadla PONEC a věnuje se projektu Tanec školám.

Tereza Říčanová je výtvarnice a performerka.Ilustrovala několik autorských knih Kozí, Vánoční knížka, To je Istanbul, Pozdravy ze Snové země a další. Učí na střední škole SUPŠ Helenín praktická výtvarná cvičení. Hraje menší papírová divadla založená na storytellingu, např. Vlk Šedivák. Ve volném čase se věnuje lesničení a sýrařině (zpracování mléka).

Představení v ,,polní verzi” je upravené pro nedivadelní prostory.
Věnováno Málině, která odešla do kravího nebe na podzim 2020.

Pardubická část festivalu Tanec Praha se koná za finanční podpory statutárního města Pardubice.


vstupné > dospělí: 100 Kč / děti: 50 Kč

Předprodej akce

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2