July 2024
Calendar | Divadlo 29

Thu 17/2 20:00
AVA Trio (I/TR)

Ojedinělá atmosférická fúze italsko-tureckého tria plující ve vlnách arabské hudby a středomořského folklóru rozpuštěného v jazzové matérii. Poprvé v ČR !!! 

Hudba mezinárodního AVA tria víří jako pouštní písek, přelévá se jak mořské vlny a chvěje se jako světlo na hladině laguny. Skvěle sehraná trojice hudebníků vytváří originální a atmosférickou fúzi jazzu s etnickou hudbou, ve které dominují středomořský folklór, arabská hudba (zejména ze severoafrického pobřeží: Maroko, Alžír, Egypt) a vlivy turecké hudební tradice. Kapela, která má na svém kontě dvě nadšeně přijatá studiová alba, se v ČR představí v rámci evropského turné poprvé a k vidění bude kromě Brna a Prahy pouze v Divadle 29.Trio založil v roce 2015 v holandském Groningenu italský barytonsaxofonista Giuseppe Doronzo, který hrál s takovými veličinami jako je Joe Lovano, Chris Potter, Paolo Frescu, Vince Mendoza nebo Kaja Draksler. Barytonsaxofon, který dominuje ve většině skladeb, kombinuje Doronzo s různými druhy fléten a také s arabským dvouplátkovým nástrojem mizmar, podobným evropské šalmaji. Dalším členem je fenomenální hráč na perkusivní nástroje Pino Basile, který se specializuje především na středomořskou hudbu, hraje na různé druhy tamburín, severoafrický rámový buben bendir a laděný třecí buben vlastní výroby, který pojmenoval jako cupaphon. Posledním aktérem je turecký kontrabasista Esat Ekincioglu, člen jazz-punk-psychedelické kapely Kuhn Fu, která v roce 2019 excelovala v Divadle 29.

Giuseppe Doronzo – baryton saxofon, mizmar, flétny
Esat Ekincioglu – kontrabas
Pino Basile tamburína, cupaphon, bendir

www.avatrio.com

Koncert je pořádán v rámci projektu Jazzconnexion 2022 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, statutárního města Pardubice a Pardubického kraje.vstupné: 160 Kč (50% sleva na průkazy ISIC a ZTP)

Předprodej akce

AVA Trio (I/TR)

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2