July 2024
Calendar | Divadlo 29

Wed 22/1 19:00
Artemio Benki: Sólo

Mezinárodně oceňovaný dokumentární snímek o výjimečném a zároveň univerzálním příběhu o posedlosti tvorbou a dokonalostí, popisující evoluci lidské bytosti, která čerpá sílu ze své citlivosti. Martin P. je mladý argentinský klavírní virtuoz a skladatel, který poslední čtyři roky svého života strávil v ústavu pro duševně choré El Borda v Buenos Aires, největším psychiatrickém zařízení Latinské Americe.

Dětský hudební génius a nejslibnější talent své generace se nyní pokouší najít způsob, jak překonat své psychiatrické onemocnění a vrátit se k životu venku za zdmi sanatoria i na koncertní pódia, zatímco pracuje na své nové skladbě Enfermaria.

Sólo je lyrickým dokumentem o samotě a návratu do života. Film Artemia Benkiho měl premiéru v Cannes v sekci nazvané Acid a nedávno vyhrál Mezinárodní festival dokumentárních filmů v Jihlavě. Porota ocenila jeho silný příběh zobrazovaný bez rušivého patosu.

Režie: Artemio Benki / ČR, Francie, Argentina, Rakousko / 2019 / 84 min.


Pořádá z. s. Terra Madoda ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu Filmfuse 2020 za finanční podpory statutárního města Pardubice a Ministerstva kultury ČR.

www.filmfuse.cz

vstupné: 90 Kč > Ticketportal

Artemio Benki: Sólo

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2