Wed 4/5 20:00
Andrea Miltnerová, Monika Knoblochová, Jan Komárek: Celestial Odyssey

Vesmírný koncert pro oči.

Autorská inscenace předních představitelů nezávislé scény Andrey Miltnerové a Jana Komárka kombinuje moderní a barokní tanec za živého hudebního doprovodu virtuózní cembalistky Moniky Knoblochové. Cembalo jako kosmická loď putuje prostorem. Vesmírné baletky se proměnily v roboty s tykadly a komunikují spolu hieroglyfickými tanečky. Prsty virtuózní cembalistky tančí po klávesnici mezi barokem a současností. Roztříštěná, galaktická světla udržují prostor tohoto podivného vesmíru v minimalistické nedivadelnosti. Hudba pootevírá okno nekonečna. Vesmírný koncert pro oči.

Představení Celestial Odyssey unikátně propojuje choreografii tanečnice Andrey Miltnerové s virtuozitou cembalistky Moniky Knoblochové a povyšuje tak hudbu, která osciluje mezi barokem a současností, na stejnou úroveň s tancem. Světelný design a masky Jana Komárka celou atmosféru skvěle umocňují. (Kateřina Marková R. Pereira pro Taneční magazín, 21.1.2022)

Inscenace Celestial Odyssey skutečně patří především hudbě, v interpretaci cembalistky Moniky Knoblochové, a stejně tak světelnému designu, který je v tomto případě rovnocenný pojmu scénografie, pohyb světelně-hudebnímu koncertu sekunduje. (Lucie Kocourková, Opera+, 30.1.2022)


Koncept a choreografie: Andrea Miltnerová
Tvorba a tanec: Andrea Miltnerová a Jana Látalová
Cembalo a hudební dramaturgie: Monika Knoblochová
Hudba: Jean-Baptiste Lully/Jean-Henri d'Anglebert, Martin Smolka, Roberto Sierra, Joseph-Nicolas-Pancrace Royer, Kryštof Mařatka, Johann Sebastian Bach, György Ligeti
Světelný a zvukový design: Jan Komárek
Masky: Jan Komárek
Zvláštní poděkování: Markéta Jandová
Produkce: AM&C
Koprodukce: Tanec Praha z.ú. / PONEC – divadlo pro tanec
Délka:50 min.vstupné: 160 Kč 

Pořádá Terra Madoda z.s. ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu Ostrovy v pohybu, který je realizován za podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Pardubice.
Andrea Miltnerová, Monika Knoblochová, Jan Komárek: Celestial Odyssey

Programme of Divadlo 29

>
>
  • 1
  • 2