Wed 16/11 20:00
ABACAXI (FR/I)

Francouzsko-italské trio servíruje svou nesmírně intenzivní a originálně propracovanou hudbu na půdorysu math rocku, noisu a freejazzu s naprosto odzbrojující virtuozitou. Nechte se katapultovat do úplně jiné dimenze. Událost podzimní sezóny!

ABACAXI je nový projekt jedné z největších postav současné evropské scény experimentálního jazzu a improvizované hudby, francouzského kytaristy Juliena Despreze (1984). Tvorba tohoto  v Paříži žijícího hudebníka působí již po řadu let na evropské nezávislé hudební scéně rozruch. Jeho hudba je plná nečekaných překvapení a neobvyklých hudebních postupů, podvratného humoru, promyšlené konceptuální rafinovanosti i všeobjímající anarchie. Kapela ABACAXI vytváří vysoce energickou hudbu plnou hlučného jasu a ostrých hran. Pohybuje se mezi funkrockem z konce 60. let, noisem, mathrockem, punkem, free jazzem a sound artem. Každý z uvedených žánrů však dekonstruuje zcela po svém a z jejich fragmentů skládá až stroboskopicky nervní hudební obrazce, v nichž každý detail hraje zásadní roli. Takto vznikající hudební materiál se neustále kaleidoskopicky proměňuje a vtahuje posluchače do svého nitra. 

Integrální součástí vystoupení je navíc originální světelná choreografie, kterou v reálném čase ovládají všichni tři hudebníci. Kapela vloni vydala debutové album Mainstream Desire, premiérově ho představila na loňském mezinárodním festivalu Jazz Goes To Town, kde sklidila nadšené ovace publika.

Koncert je uváděn v rámci projektu Jazzconnexion 2022 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

www.juliendesprez.com

vstupné: 200 Kč  (50% sleva na průkazy ISIC a ZTP)


Předprodej akce

ABACAXI (FR/I)

Programme of Divadlo 29

>
>