st 25/1 17:00
Velká zimní aniLABí premiéra & Kvík

Malé velké animování od dětských a pro tentokráte i dospělých tvůrců na velkém plátně Divadla 29. Premiéra animáků vytvořených dětmi a dospěláky v rámci podzimních kurzů v laboratoři Bujón Divadla 29. Po projekci krátkých filmů bude následovat animované překvapení pro všechny v podobě rozkošného celovečerního filmu Kvík. 

Kvík (předpokládaný začátek projekce je v 18:00) 
Devítiletou Babs čekají tyhle prázdniny hned dvě báječné věci. Nejdříve zjistí, že ten starý pán s velkým kufrem, který se znenadání objevil u nich doma, je její dědeček, o kterém nikdy neslyšela. A hlavně – děda Tuitjes jí dá k narozeninám roztomilé malé prasátko. Jenomže Kvík, jak se tenhle dáreček jmenuje, je přeci jenom čuník a Babs si ho může nechat jen pod podmínkou, že absolvuje výcvik s dalšími domácími mazlíčky. Vycvičit Kvíka není vůbec snadné, ale Babs je šťastná a prožívá s dědou a svým malým růžovým kamarádem báječné léto… dokud děda nezmizí i s Kvíkem. A dokud se v dědově kufru nenajde přístroj na výrobu sekané. Má s tím snad něco společného blížící se soutěž o nejlepší klobásu?

„Ve svých filmech se vždycky snažím najít kombinaci humoru a dramatu. Kvík je ideální, protože obsahuje všechny potřebné prvky pro tuto kombinaci. Natočila jsem Kvíka na základě pravidel hraného filmu, která dávají loutkám skutečné emoce a vypráví příběh tak, že zapomenete, že se díváte na animaci.”
Mascha Halberstadová
 
 režie: Mascha Halberstadová  |  Nizozemsko |  2022  |  72 min. |  český dabingAkce se koná v rámci projektu aniLAB 2023 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

vstup volný

Velká zimní aniLABí premiéra & Kvík

Program Divadla 29

>
>
  • 1
  • 2