červenec 2024
kalendář Divadla 29

so 10/12 13:00
Vánoční KORZO blešírek 2022

Je prima spojovat příjemné s užitečným. Ale co si budeme povídat: ještě lepší však je, pokud se propojí příjemné s užitečným a ještě minimálně jedním příjemným – tak jako v případě Blešírku. Náš Blešírek je totiž útulná sluj, jež vás ochrání před atakem vánočního shonu, úklidů a pečení (= příjemnost 1); na Blešírku naleznete (až na drobné výjimky) veškeré nezbytnosti, kterých se vám nedostávalo (= užitečnost 1); na Blešírku se potkáte s přáteli, tvůrci, kutily, umělci, a to bez složitého domlouvání (na Blešírek totiž míří zásadně všichni; = příjemnost 2); na Blešírku si gurmetsky pochutnáte i užijete hutného kulturního programu pro malé i velké (= příjemnost 3). 

Těšte se na novinky od tradičních blešírkářů (Upupaepop, KUKKU, Moc stromů, Jeden a půl holky, 25.11., Ter Dvor, Špetka aj.), ale i na náramnosti od dosud neobjevených tvůrců pokladů. Do společného blešírkování se k nám v rámci další přídavné radosti připojuje zástup milých sousedů – autorské, architektonické a jinak tvůrčí ateliéry Pardubickej lajf, Mixage, Atlas forem, Titta, Pruhovaný kocour Na stonku, kavárny a osvěžovny Bakla, Bílej kocouř Vino-thé-ka, galerie Art Space NOV, Východočeská galerie v PardubicíchKrajská knihovna na Příhrádku. Vzhůru na korzo!

Kulturní program:

13:00–15:00 Otevřené tvůrčí dílny / laboratoř Bujón – Divadlo 29 & Gampa
Otevřená animační dílna pro malé i velké v laboratoři Bujón Divadla 29 a výtvarná dílna v galerijním Gampišti. Nevaříme z vody, mísíme barvy, tvary, fantazii a oživujeme neživé. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči, uši i nos.

15:00 Jak ho našli / laboratoř Bujón – Divadlo 29
Říká se, že kdo hledá, najde. Ať už hledáte úkryt při hře na schovávanou, lásku, smysl života, způsob jak se dostat na loď, ztracený klobouk či kouzelný meteorit. Své o tom vědí i všichni hrdinové šesti krátkých filmů pro děti od nastupující generace českých animátorů.

Děti ze Všehovíc: Jak ho našli | 9 min. | rež. Petr Mischinger
Přes palubu! | 12 min. | rež. Filip Pošivač, Barbora Valecká
Zvuky spoza lúky | 14 min. | rež. Filip Diviak
Schovka | 7 min. | rež. Bára Halířová
Hrůza v tónu gramofónu | 9 min. | rež. Kryštof Ulbert, Martina Tomková, Zuzana Čupová
Plody mraků | 10 min. | rež. Kateřina Karhánková

16:00 Toymachine: Ukradené Vánoce / Klub 29
Jaké by to bylo mít Vánoce po celý rok? Co by se stalo, kdybychom naopak Vánoce neměli? 
Co když tady někde někdo je, kdo nám je chce vzít? Všechna kouzla budou marná, ale možná to nejsilnější kouzlo, Kouzlo Vánoc, dokáže vše napravit. Připravili a hrají Tomáš Běhal a Tomáš Podrazil z loutkového divadla Toymachine pro malé i velké.

18:00 Blešírková tombola / Klub 29

20:00 Kobra Party Band Universal / Klub 29
Asi nejzábavnější kapela v české kotlině, která vás svou vtipností a bláznivostí uhrane jako kobra. Ale nebojte se. I kdyby vás uštkla, její zuby nejsou napuštěny jedem, nýbrž léčivým sérem čiré radosti. Mejdan, zábava, tanec, jazzík, rychta, romantika, všechno možné i nemožné, hity starší i mladší, žánrový záběr široký od Sinatry po Nirvanu v nepřekonatelných aranžích. Kobra Party Band Universal je parta čtyř vysoce zdatných muzikantů, jež se potkávají napříč nejrůznějšími žánry a aby jim mezi tím vším uměním také zůstala radost z čirého bláznění, založili tuhle kapelu. Kobra hraje všude – svatby, plesy, privátně i veřejně, dokonce i na pohřbu byla spatřena a oceněna. Zkrátka universální kapelka pro vás a vaše nohy, boky, je to jedno čím a s kým budete tancovat. 

Ondřej Komárek – basa, zpěv  /  Tomáš Mika – kytara, zpěv  /  Kieren Alexander (AUS) – klávesy, synths, zpěv  /  Petr Mikeš – bicíKoncert Kobra Party Band Universal je uváděn v rámci projektu Jazzconnexion 2022 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

www.toymachine.cz
www.facebook.com/KobraPartyBandUniversal

na Blešírek je vstup volný, na doprovodný program vstupné dobrovolné

 

Vánoční KORZO blešírek 2022

Fotografie z akce

Program Divadla 29

>
>