so 11/12 13:00
Vánoční KORZO blešírek 2021

Těch, kteří dosud neměli možnost poznat tradiční Vánoční blešírek na vlastní kůži, je bezesporu proklatě málo. Ale jak se říká, opakování je matka moudrosti. A proto: náš Blešírek je útulná sluj, jež vás ochrání před atakem vánočního shonu, úklidů a pečení; na Blešírku naleznete (až na drobné výjimky) veškeré nezbytnosti, kterých se vám nedostávalo; na Blešírku se potkáte s přáteli, tvůrci, kutily, umělci, a to bez složitého domlouvání (na Blešírek totiž míří zásadně všichni); na Blešírku si gurmetsky pochutnáte i užijete hutného kulturního programu pro malé i velké.

Blešírek je korzo, Blešírek není trh ani večírek! Pečlivě jsme zvážili aktuální situaci a zda akci pořádat. Náš Blešírek ale probíhá i letos v režimu korzo – tedy na více místech. Snažíme se tak zabránit hromadění lidí na jednom místě i dojmu bujarého vánočního večírku – myslíme si, že to v aktuální situaci není vhodné. Počet osob na prodejních místech bude limitovaný. Chtěli bychom vás požádat o pečlivé dodržování pravidel a ohleduplnost.


Program:

  • 13:00–16:00 GAMPA | JASNA – lampionová dílna s Michaelou a Monikou Doležalovými  

Lampiónová dílna s designérkou Michaelou Doležalovou a její sestrou ilustrátorkou Monikou Doležalovou. Přijďte si vyrobit vlastní epesní lampion!

  • 13:00–15:00 Laboratoř Bujón / Divadlo 29 | Animovaný bujón – animační dílna

Otevřená animační dílna pro malé i velké v Laboratoři Bujón Divadla 29. Nevaříme z vody, mísíme barvy, tvary, fantazii a oživujeme neživé. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči, uši i nos.

  • 13:00–16:00 Východočeská galerie / Dům U Jonáše | Broukovaná – výtvarná dílna

V rámci otevřené výtvarné dílny si návštěvníci navrhnou a vyrobí pěnového brouka či jinou hmyzí bytost. Inspirovat se budeme hravými ilustracemi Zdenka Seydla. Výtvarná dílna je zdarma. 

Ve výstavních prostorách můžete shlédnout veselou knižní, divadelní a grafickou tvorbu dětského ilustrátora Zdenka Seydla nebo nahlédnout do stálé expozice Jedno místo prázdné a poslechnout si nejnovější rozhovory s umělci jako Michal Gabriel, František Skála či Stanislav Diviš a další.

  • 16:00 Laboratoř Bujón / Divadlo 29 | FAMU v kině 2 – projekce krátkých animovaných filmů

Projekce neotřelého, humorného a žánrově pestrého pásma krátkých filmů pro celou rodinu.

  • 14:00, 15:00, 16:00 / Divadlo 29 | Hanka Voříšková: Pokoj vám

Docela malá loutková stínohra výtvarnice a loutkoherečky Hanky Voříškové o narození Ježíše Krista, doprovázená vánočními písněmi z Moravy a Slezska a prokládaná čtením z Lukášova a Matoušova evangelia Bible kralické. Vánoční představení k jednomu stolu pro max. 10 diváků.

  • 18:30 Klub 29 – Martin Jech: Rok nula – vernisáž výstavy

Zahájení výstavy prací pražského výtvarníka Martina Jecha.


Těšte se na novinky a papírové náramnosti od Upupaepop, Pohleď, Studia Bunkr nebo KUKKU, slušivé svršky a poklady od Jeden a půl holky a Terezy Dvor a mnoho dalšího. Stupeň radosti nám zvyšuje také fakt, že do společného blešírkování se k nám po loňské zkušenosti připojují také přemilí sousedi – Pardubickej lajf, studio Mixage, Atlas forem, galerie Art Space NOV, Vino-thé-ka, Kateřina Jirsová Studio a Východočeská galerie v Pardubicích.

Vstup volný.


Vánoční KORZO blešírek 2021

Fotografie z akce

Program Divadla 29

>
>
  • 1
  • 2