červenec 2024
kalendář Divadla 29

út 6/6 20:00
Tanzwerke Vanek Preuss & Ton25: Postheroica

AKCE SE KONÁ V DIVADLE 29.

Současný tanec se setkává s elektronickou hudbou. Představení vytvořené v roce 250. výročí narození Ludwiga van Beethovena se zaměřuje na hrdinský mýtus o skladateli, který bývá většinou stylizován jako titán a vizionář. 

Postheroice jsou zkoumány stinné stránky životopisu skladatele, který se také vyznačoval bojem s nemocemi a tělesným postižením. Postheroica připomíná (ne)mrtvého umělce a zpochybňuje jeho oslavení. Za tímto účelem Tanzwerke Vanek Preuss vyvinuli pohybový jazyk, který odpovídá rozporuplnému a hypnotickému charakteru Beethovenovy hudby. 

Na základě světově proslulých děl, jako je Měsíční sonáta, vytvořili komponisté Ton25 zvukový svět, který spojuje úžasnou auru Beethovenových témat s elektronickými zvuky moderních lékařských přístrojů i s terénními nahrávkami. Tanec: Dwayne Holliday, Nora Vladiguerov, Tobias Weikamp
Koncept / dramaturgie: Guido Preuss
Režie / choreografie: Karel Vaněk
Kompozice / editing: Mogens Kragh, Thiemo Löhl (Ton25), Ludwig van Beethoven op. 27.2, klavír: Guido Preuss
Kostýmy: Melanie Riester
Produkce: Tanzwerke Vanek Preuß, Ton25, Cultural Center Brotfabrik Bonn

Akce se koná na promenádě Tyršových sadů.
Přesunuto do Divadla 29.

www.tanzwerkevanekpreuss.de

Pořádá Taje z.s. ve spolupráci s COK v rámci projektu Ostrovy v pohybu, který je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Pardubice.

Vstupné: 180 Kč
Prodej vstupenek na místě hodinu před začátkem.

 

Tanzwerke Vanek Preuss & Ton25: Postheroica

Program Divadla 29

>
>