út 14/5 20:00
Tanzwerke Vanek Preuss: Abwesen

Taneční představení Abwesen (Nepřítomnost) se zabývá paradoxní situací: přítomností nepřítomnosti. Jedním z impulsů jeho vzniku byly zkušenosti z lockdownu. 

Karel VaněkGuido Preuß ve svém novém díle zkoumají komplexní téma nepřítomnosti: jako fyzickou zkušenost, v tanci a v životě, individuálně i společně. Jako fantazii, sen i stav nedostatku. Do jaké míry je koncepce „být tady a teď“ ohrožena, když naši existenci pociťujeme jen jako iluzi?

Tvůrci společně se třemi tanečnicemi vytvářejí pohybový jazyk, který chápe absenci jako zdroj a impuls. Brazilská rodačka Sonia Mota, narozená v roce 1948, a dvě mladší tanečnice Josefine PatzeltGeraldine Rosteius s sebou přinášejí velmi odlišné biografické zkušenosti, které se přelévají do pohybového materiálu. Přítomnost tří ženských těl je zároveň vizualizací prázdnoty ve vlastním vnímání, touhy po dotecích a obraně proti přílišné blízkosti, strachu ze samoty a touze po vlastním prostoru.

Režie: Karel Vaněk
Choreografie: Karel Vaněk ve spolupráci s tanečnicemi
Tanec: Sonia Mota, Josefine Patzelt, Geraldine Rosteius
Koncept/dramaturgie: Guido Preuß
Hudební koláž: Kaziguro Ishimuti
Kostýmy: Melanie Riester
Světelný design: Stefan Grießhaber

Pořádá Taje z.s. ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu Ostrovy v pohybu, který je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Pardubice.www.tanzwerkevanekpreuss.de
Vstupné: 200 Kč (50% sleva na průkazy ISIC a ZTP) 

Předprodej akceTanzwerke Vanek Preuss: Abwesen

Program Divadla 29

>
>