pá 24/11 19:00
Petr Kylián: United Losers

Autorské čtení a zároveň pardubický křest knihy Petra Kyliána. Ten po letech psaní povídek do šuplíku, letos konečně vydal svoji prvotinu United Losers s podtitulem Muži na pokraji naděje. Jde o humoristickou prózu o stárnoucím mládenci, plnou cynické legrace, přátelství i pokrytectví.

Ke Kyliánovi se připojí i jeho dlouholetý kamarád, básník a psychoterapeut Luboš Majzlík se svojí poezií. 

V české kotlině se vždycky vědělo, že s humorem jde všechno líp, a to dokonce i když se v mladickém rozmaru necháte chvilku unést silou okamžiku a najednou zjistíte, že vám bude čtyřicet. S pivem v ruce, výčepem za zády a kamarády po boku ale není nic tak hrozné, jak to na první pohled vypadá, ani život. Své o tom ví i parta přátel, kteří se prostě jen snaží zamilovat, opít, vydělat prachy, zbavit se na víkend rodiny, vzájemně se co nejtrefněji urazit a zejména přežít. Časosběrný román United Losers bez příkras popisuje bezvýznamné tragikomické události nezapomenutelných postaviček. Chmelovou domácí pohodu rozvíří návštěva úspěšného kamaráda, který zbohatl ve Státech. Každý všední den je plný čerstvých dialogů u zvětralého piva, cynické legrace až k pláči, přátelství a pokrytectví a zoufale vitální naděje, že se ještě něco musí stát.
Mužský román o mužích a pro muže.

Akce se koná v rámci projektu Textconnexion 2023 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

argo.cz/knihy/united-losers
Vstupné 80 Kč 

Petr Kylián: United Losers

Program Divadla 29

<
>