červenec 2024
kalendář Divadla 29

st 1/3 18:00
Laktační poezie

Zahájení výstavy kreseb Kateřiny Häcklové doprovázejících texty Barbory Polyxeny Nowak. Obě dvě autorky se znají již z dob studií na Konzervatoři Pardubice, obě byly a stále jsou kreativní, především v oblasti hudby, malby či tvůrčího psaní. 

Po narození potomků se jejich pozornost obrátila především k péči o potomstvo. Tato zkušenost dala vzniknout FB stránce Laktační poezie, kde své krátké, úderné a vtipné texty publikovala Barbora. Na základě těchto textů pak Kateřina vytvořila cyklus miniaturních akvarelů, ve kterých s humorem zobrazuje něžné pouto, únavu, frustraci i lásku, vše, čím pro ženu může mateřství být.

Barbora Polyxena Nowak (1993) se psaní poezie věnuje již od 13 let, je také aktivní muzikantka, která se pohybuje na poli staré hudby a soudobé improvizace, zároveň je i hudební pedagožkou a korepetitorkou. Texty Laktační poezie reflektují první 3 roky života s malým dítětem. 

Kateřina Häcklová (1998) je hudební pedagožka, kresbě se věnuje od začátku studia na střední škole. Štětce a akvarelové barvy vzala po dlouhé době do ruky z nudy v jarní karanténě roku 2020. Po porodu syna odpověděla na nabídku Barbory Polyxeny a pustila se do vlastní interpretace jejích básní.

www.facebook.com/Laktpoe

vstup volný

Laktační poezie

Program Divadla 29

>
>