st 7/7 19:00
Hana Lundiaková: Co je ti do toho • Avokaduo

Autorské čtení z nového románu spisovatelky a hudebnice, kterou můžete znát z kapely Stinka + jazz-folková parta Avokaduo představí svoji debutovou desku Za kousek něhy

19:00  Hana Lundiaková: Co je ti do toho
Autorské čtení z nového románu spisovatelky a hudebnice, kterou můžete znát z kapely Stinka.

Co je ti do toho je provokativní kniha, která ukazuje tabu lásky mezi třináctiletým teenagerem a ženou v Kristových letech. Ukazuje nejenom na střet osobních hodnot, ale také na střet jazyka, řeči a kultur v rámci jedné, pokrytectvím poznamenané společnosti. V knize nečekejte žádnou romantiku, spíše zemitý a animální styl, který je pro autorku příznačný.

Hana Lundiaková hrála v kapelách Rudovous, Tři sestry a na klávesy ve skupině Kaspar vor Urbach. V současnosti vystupuje sólově nebo se spoluhráči pod jménem Stinka. V roce 2010 debutovala svým povídkovým souborem Vrhnout, následovaly novelaČerný Klarus a román Imago. Ty trubko!, za který byla v roce 2015 nominována na cenu Magnesia Litera.


20:00  Avokaduo
Jazz-folková parta představí svoji debutovou desku Za kousek něhy.

Avokaduo je kapela postavená na repertoáru dvou muzikantek Anežky Matouškové (zpěv, kytara) a Kláry Pudlákové (kontrabas, zpěv). Ty doplní bubeník Filip Tománek a klavírista Jenda Pudlák. Ve skladbách Avokadua se potkávají jazzové a alternativně-folkové postupy a vynalézavé, hravé, ale i existenciální či společensky reflexivní texty. Jejich první desku vydal label Polí5.


Akce se koná v rámci projektu Textconnexion 2021, který je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.akce se bude konat na zahrádce Klubu 29 / v případě nepříznivého počasí uvnitř
vstupné > 100 Kč (prodej pouze na místě, rezervace > vstupenky@divadlo29.cz)

www.facebook.com/avokaduo
www.facebook.com/live.cz

 

Hana Lundiaková: Co je ti do toho • Avokaduo

Program Divadla 29

>
>