ne 5/11 20:00
ASUNA (JP): Falling Sweets / Afternoon Membranophone

Po sedmi letech se do ČR vrací japonský toydronový kouzelník ASUNA s novým projektem Falling Sweets / Afternoon Membranophone. Nenechte si tuto jedinečnou audio-gastro-vizuální performanci ujít!

Na scéně je velký jídelní stůl, u kterého sedí s příbory v rukou ASUNA a jeho spoluhráčka (jinak také skvělá songwriterka) Rima Kato. Nádobí je ale na stole nahrazeno hračkami a elektronickými hudebními nástroji a jediným jídelním chodem je množství pestrobarevných japonských cukrovinek. Ty jsou umístěny nejen na stole, ale jsou zavěšeny i nad celou scénou. Pomocí sladkostí jsou postupně rozehrávány a rozezvučovány syntezátory, oscilátor, membranofon, robotičtí nano brouci a další nástroje. V hlavních rolích tohoto unikátního představení jsou vibrace, chvění, galvanické proudy a gravitace. A také specifické japonské estetické cítění, které s lehkostí a elegancí propojuje do jednoho celku nepropojitelné.ASUNA je hudebník, výtvarník a performer z japonského města Kanazawa. Studoval výtvarné umění v Tokiu, zvukovým instalacím a koncertování se věnuje od roku 1999. Pro jeho koncerty je typické používání nepřeberného množství klávesových nástrojů a elektroniky: starými varhanami počínaje, přes všemožné modely japonských keyboardů Casio až po zvukové hračky pro děti. ASUNOVY živé performance mají nejbíže k experimentální drone music, v jeho skladbách jsou ale k nalezení i vlivy lo-fi popu, freak folku, noisu, punku, minimalismu nebo tokijské improscény onkyo. 

V posledních letech se ASUNA věnoval zejména dvěma zvukovým instalacím: 100 Toys, kterou představil i v ČR v roce 2016 v rámci turné s Gurun Gurun, a mnohem náročnější 100 Keyboards, v průběhu které postupně rozehrává 100 dětských klávesových nástrojů. Tuto fascinující performaci předvedl s velkým úspěchem na mnoha mezinárodních festivalech, v prestižních galeriích, ale také třeba v Brooklynské hudební akademii.

Délka představení: 60–70 minut.

Akci pořádá Divadlo 29 v rámci projektu Electroconnexion 2023 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice. 

sites.google.com/site/aotoao3inch
vstupné a předprodej brzy

ASUNA (JP): Falling Sweets / Afternoon Membranophone

Program Divadla 29

>
>